DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI 2019

• 2019-04-05 10:38:23

20 marca 2019 r. uczniowie naszego liceum wzięli udział w 16 edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Dzień Przedsiębiorczości” skierowanego do młodzieży ponadgimnazjalnej. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości w Warszawie. Patronat Honorowy nad Programem sprawował Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI 2019

Celem programu jest odbycie jednodniowej praktyki w wybranej firmie bądź instytucji. Dzień Przedsiębiorczości jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych wspaniałą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności w wymarzonym zawodzie. Stwarza możliwości zweryfikowania swoich planów edukacyjnych, pozyskania dodatkowych informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu.

Firmy przez udział w programie wspierają szkołę w kształtowaniu postaw przedsiębiorczych a jednocześnie poznają i pozyskują potencjalnych pracowników.

Dyrektor szkoły, uczniowie oraz szkolny koordynator składają serdeczne podziękowania firmom i instytucjom, które umożliwiły naszym uczniom udział w tegorocznej edycji Dnia Przedsiębiorczości.

Lista firm i instytucji, w których gościli nasi uczniowie:

1. Zespół Opieki Zdrowotnej w Łęczycy,
  2. Gabinet Weterynaryjny Anna Dogadalska w Krośniewicach,
  3. Ośrodek Badań Farmaceutycznych i Klinicznych BIOFANA Sp. z o.o. w Kutnie,
  4. Salo Urody OLA w Kutnie,
  5. Prywatny Gabinet Lekarski Agnieszka Kubiak – Wojtczak w Kutnie,
  6. PolCars Sp. z.o.o. w Kutnie,
  7. PRZYCHODNIA DLA MAŁYCH ZWIERZĄT s.c. w Kutnie,
  8. Orange Polska S. A. w Kutnie,
  9. Kancelaria Adwokacka Marta Kwiatkowska - Tracz w Kutnie,
  10. SCAPOL w Krzyżanowie,
  11. Serioplast Poland Sp. z o.o. w Kutnie,
  12. Gabinet Weterynaryjny Igma Wet w Wojszycach,
  13. Centrum Szkolenia i Doskonalenia Kadr -  Tomasz Janczak w Strzelcach.