Patronat edukacyjny Politechniki Łódzkiej nad ALO

• 2017-05-23 15:41:12

Grono patronów edukacyjnych Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kutnie powiększyło się o Politechnikę Łódzką. List intencyjny w tej sprawie 22 maja 2017 roku podpisali prof. Sławomir Wiak, Rektor PŁ oraz Mieczysław Wośko, Prezes Zarządu Fundacji Rodziny Wośko.

Patronat edukacyjny Politechniki Łódzkiej nad ALO

Dzięki porozumieniu Politechnika Łódzka umożliwi:

• korzystanie uczniom ALO  z laboratoriów dydaktycznych,
  • uczestniczenie  w wybranych wykładach akademickich,
  • organizowanie wykładów dedykowanych uczniom Liceum z udziałem wykładowców PŁ,
  • współpracę z zakresie organizacji obozów naukowych oraz konferencji tematycznych,
  • realizację wspólnych projektów edukacyjnych,
  • merytoryczne wsparcie, dotyczące tworzenia jak najlepszych warunków nauki dla uczniów ALO

Podpisane porozumienie wpisuje się w całokształt działań Fundacji Rodziny Wośko, która jako organ założycielski oraz prowadzący szkołę, dokłada wszelkich starań, aby zapewnić jak najwyższy poziom edukacji w ALO.

Akademickie Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kutnie w ubiegłym tygodniu nawiązało porozumienie o podobnym charakterze i zakresie współpracy z łódzkim Uniwersytetem Medycznym.