III edycja programu mentorskiego KUMPEL - gramy w ŻÓŁTE!

• 2019-10-29 14:11:00

Zuzanna Jagodzińska, uczennica klasy II A, znalazła się w szczególnym gronie młodych ludzi, wybranych przez Kapitułę do uczestniczenia w projekcie mentorskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi - "KUMPEL". III edycja projektu została zainaugurowana 28 października 2019 roku w w Strefie Wiedzy i Innowacji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

III edycja programu mentorskiego KUMPEL - gramy w ŻÓŁTE!

Projekt skierowany do najzdolniejszych uczniów szkół patronackich będzie trwał rok. W tym czasie cztery zespoły naukowe będą realizować swoje badania.

Skład zespołów trzeciej edycji KUMPLA przedstawia się następująco:

Zespół ZIELONY: Mentor: prof. Michał Polguj, Opiekun: dr Łukasz Olewnik, Uczniowie: Oliwia Maciejewska – I Liceum Ogólnokształcące, Adam Jarocki – I Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Trybunalskim, Temat: Od teorii do praktyki czyli nowoczesne sposoby nauczania anatomii klinicznej

Zespół CZERWONY: Mentor: prof. Paweł Szymański, Opiekun: dr Kamila Czarnecka, Uczniowie: Honorata Maj – III Liceum Ogólnokształcące, Aleksander Muszyński – XXXIII Liceum Ogólnokształcące, Temat: Opracowanie innowacyjnych związków o potencjalnym zastosowaniu w terapii choroby Alzheimera.

Zespół ŻÓŁTY:  Mentor: dr Maria Bartczak, Opiekun: dr Anna Rutkowska, Uczniowie: Zuzanna Jagodzińska – Akademickie Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kutnie, Zuzanna Ignatowska – XXVI Liceum Ogólnokształcące, Temat: Wpływ symulacji medycznych na zdobywanie umiejętności niezbędnych do pełnienia zawodu lekarza.

Zespół NIEBIESKI: Mentor: prof. Piotr Rieske, Opiekun: dr hab. Ewelina Stoczyńska-Fidelus, Uczniowie: Wojciech Hałęza – Liceum Ogólnokształcące Uniwersytetu Łódzkiego, Wiktor Piłat – Katolickie Liceum Ogólnokształcące oo. Bernardynów, Temat: Otrzymanie progenitorów neuronów dopaminergicznych metodą reprogramowania komórek pozyskanych z ludzkiego moczu.

Wszystkim zespołom życzymy sukcesów!