Piątkowo-Naukowy dzień z UMEDem

• 2019-11-12 10:29:12

W ramach współpracy z UMEDem, odbyły się warsztaty z cyklu "Fumed edukuje" w trakcie których izolowaliśmy DNA, wykonywaliśmy badania biochemiczne z diagnostyki medycznej, wykonywaliśmy rozmazy krwi, utrwalaliśmy je i oglądaliśmy pod mikroskopem. Prowadzone były również zajęcia z chemiluminescencji aktywowanej krwią. Po południu natomiast klasa III AB, wzięła udział w wykładzie na Uniwersytecie Medycznym, który dotyczył rozwoju embrionalnego człowieka i wad genetycznych.

Piątkowo-Naukowy dzień z UMEDem

W ramach warsztatów "Fumed edukuje" uczniowie zapoznawali się z komórkami występującymi we krwi, oglądali gotowe, utrwalone preparaty z krwi obwodowej, wykonywali rozmazy krwi. Ponadto izolowali kwasy nukleinowe, wykonywali eksperymenty chemiczne i poznawali badania biochemiczne w diagnostyce medycznej. Uczniowie nauczyli się jak prawidłowo oznaczać poziom glukozy we krwi włośniczkowej oraz poznali chemiluminescencję aktywowaną krwią.