Świąteczne akcje charytatywne

• 2019-12-16 10:19:14

W ALO dostrzegamy tych, którzy potrzebują pomocy i wsparcia. Dlatego co roku chcemy pomóc tym najbardziej potrzebującym, ponieważ...

"Człowiek jest wart tyle, ile może dać drugiemu człowiekowi" Jan Paweł II

Świąteczne akcje charytatywne

W tym roku postanowiliśmy czynnie włączyć się w następujące akcje charytatywne:

• ogólnopolska akcja dobroczynna "Szlachetna paczka", w ramach której przygotowaliśmy dużą paczkę świąteczną dla pani Zofi,
  • wsparcie realizacji celów statutowych "Niezabudka" Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kutnie,
  • zbiórka artykułów dla azylu dla zwierząt Inicjatywy "Cztery łapy" w Żychlinie.

Dodatkowo uczniowie klasy I A razem z wychowawcą przygotowali paczkę świąteczną dla Kombatantów, Sybiraków oraz dzieci i polskich rodzin. Oprócz artykułów spożywczych najważniejszym jej elementem były kartki świąteczne z życzeniami, które młodzież wykonała w czasie godziny wychowawczej. Zbiórkę bożonarodzeniową zorganizowało Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej.

Wszystkie powyższe akcje wpisują się doskonale w szkolny projekt „Co mogę dać innym?”.

Opiekę nad przebiegiem akcji w szkole sprawuje Samorząd Uczniowski.