Konkurs wiedzy o Patronie rozstrzygnięty!

• 2020-11-19 13:40:45

Tegoroczna edycja Konkursu odbyła się pod hasłem „Zbigniew Religa – bohater naszych czasów”. Kilkanaście tekstów, które zostały dostarczone przez uczniów naszej szkoły, prezentowały różne formy i style literackie. Prace stały na wysokim poziomie, dlatego komisja konkursowa miała trudne zadanie do wykonania. Po burzliwych obradach autorem  najlepszej pracy uznano Marysię Wawrzyńczak z klasy II D.

Zdjęcie wykonał James L. Stanfield, fotograf National Geographic.

Przyznano dwie równorzędne drugie nagrody dla Natalii Kusiak z klasy I A oraz Oliwii Byczkowskiej z klasy II A. Każdy z powyższych tekstów w sposób oryginalny przedstawiał postać Naszego Patrona – profesora Zbigniewa Religę. Interesujące spostrzeżenia, które autorki zawarły w swoich pracach, pozwalają dostrzec „bohatera naszych czasów” jako człowieka posiadającego zarówno wiele cnót, jak i słabości, prze co staje się On  nam jeszcze bliższy.

Gratulujemy laureatkom oraz wszystkim uczestnikom Konkursu. Cieszy fakt, że wiedza o Patronie Szkoły staje się coraz bardziej powszechna wśród naszych uczniów.

Planowane w listopadzie Święto Szkoły, niestety ze względów pandemicznych, musieliśmy odwołać. Udało się zrealizować jeden z jego elementów – Konkurs Wiedzy o Patronie.

Wspomnień czar