Dziś Dzień Pozytywnego Myślenia!

• 2021-02-02 12:44:57

Jak często słyszysz radę „MYŚL POZYTYWNIE”? No tak, ale jak to zrobić, gdy nic nam nie wychodzi, kiedy zaliczamy porażkę za porażką i  wszystko widzimy w czarnych barwach? Kluczem do sukcesu jest wiara w siebie oraz w swoje możliwości. To właśnie w tym momencie powinno nam się włączyć pozytywne myślenie, czyli sposoby patrzenia na świat przez „różowe okulary”.  Czyli, jak myśleć pozytywnie?

Dziś Dzień Pozytywnego Myślenia!

1. Znajdź pozytywy w każdej sytuacji- znajomy nie przyszedł na umówione spotkanie/ wystawił Cię do wiatru? To dobra okazja na samotny spacer lub herbatkę u babci.

2. Porażka to nie dramat, przeanalizuj ją- każdemu w życiu zdarzają się porażki. Mogą one być dla Ciebie nauką na przyszłość i  stać się pretekstem do zmiany na lepsze. Analizuj porażki, zauważ, co robisz źle, zrób plan, jak postąpić następnym razem.

3. Wyciągaj lekcję z błędów, jakie popełniasz- niech każdy popełniony błąd będzie cennym doświadczeniem i sprawi, że następnym razem go nie popełnisz.

4. Staraj się czasem być naiwnym optymistą- bo optymiści żyją dłużej. Zacznij wierzyć w ludzi, w siebie; uwierz, że będzie dobrze. Nawet, jeśli nie wszystko idzie po Twojej myśli, szukaj pozytywów w każdej sytuacji. Optymiści radzą sobie lepiej z niepowodzeniami oraz lepiej je znoszą.

5. Otaczaj się pozytywnymi ludźmi- to oni pomogą Ci zmotywować się do pozytywnych zmian.

6. Poprawiaj sobie humor każdego dnia- rób to, co lubisz: posłuchaj muzyki, weź pachnącą kąpiel, wyjdź na spacer.

7. Komplementuj się, niezależnie od okoliczności- zacznij dzień od miłego- pozytywnego  spojrzenia na siebie. Przecież każdy lubi otrzymywać komplementy. Pod koniec dnia poddaj refleksji, co udało Ci się zrealizować. A jeśli coś poszło nie po Twojej myśli, spójrz w lustro i powiedz: Dasz radę następnym razem, wierzę w Ciebie.

8. Nigdy nie porównuj się z innymi i porzuć perfekcjonizm- pamiętaj, jesteś kimś wyjątkowym i niepowtarzalnym. Tak, nie jesteś idealna/ idealny, ale takich osób nie ma. Nie ma więc takiej potrzeby, aby robić wszystko najlepiej. Ciesz się swoimi niedoskonałościami i niech one staną się możliwością do zmian na lepsze.

9. Uśmiechaj się- bo śmiech to zdrowie i daje zawsze pozytywną energię. Niech uśmiech stanie się Twoją wizytówką.

10. Wyznaczaj cele i staraj się je realizować każdego dnia na nowo- wówczas życie staje się bardzie wartościowe-   krok po kroku realizujemy własne marzenia, nawet te najbardziej odległe.

Pozytywne myślenie pozwala nam cieszyć się lepszym samopoczuciem. Badania wskazują, że optymiście rzadziej ulegają nałogom i mają tendencję do wybierania zdrowego stylu życia.

Od dziś noś „różowe okulary” i ciesz się życiem!