Oliwia Byczkowska z klasy IIA naszą kandydatką do IV edycji programu mentorskiego „KUMPEL”

• 2021-03-02 07:08:04

W dniu dzisiejszym, tj. 1 marca o godzinie 14.30., odbyły się wewnątrzszkolne eliminacje do kolejnej już edycji programu mentorskiego „Kumpel”, którego pomysłodawcą jest Uniwersytet Medyczny w Łodzi.

W eliminacjach wzięło udział czworo uczniów  - Klaudia Jankiewicz i Natalia Kusiak - obydwie z klasy IA, Oliwia Byczkowska z klasy IIA oraz Patryk Feliniak z klasy IIC. Każdy z uczniów przedstawił członkom szkolnej Kapituły swoją prezentację multimedialną, w której rozwinął wachlarz swoich zainteresowań, pasji, dotychczasowych osiągnięć oraz nadziei związanych z uczestnictwem z projekcie. Następnie członkowie Kapituły zadawali uczestnikom pytania dotyczące przeróżnych kwestii, zarówno tych bezpośrednio związanych z projektem jak i ich marzeń, planów i zamierzeń. Część pytań została zadana także w języku angielskim. Konieczność prowadzenia części rozmowy po angielsku była niewątpliwie dodatkowym utrudnieniem. Wszyscy uczniowie dokładali wszelkich starań, aby przekonać komisję, iż to właśnie oni zasługują na to, aby zostać przyjętym do grona naukowej rodziny UMED-u. Uczestnicy eliminacji byli bardzo dobrze przygotowani, chociaż trema także dawała o sobie znać. Stawka była wysoka, a przypominamy, iż docelowo jest to uzyskanie indeksu na dowolny kierunek studiów na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Następnie każdy z uczniów został indywidualnie oceniony przez wszystkich członków szkolnej Kapituły w skali od 1-10 punktów. Uczennicą, która uzyskała najwyższą ilość punktów była Oliwia Byczkowska i to właśnie ona zostanie wkrótce zaproszona na Uniwersytet Medyczny w Łodzi, aby tam zaprezentować się znamienitemu gronu mentorów. To oni, po serii pytań do kandydatów, dobiorą sobie poszczególnych uczniów do swoich zespołów badawczych, z którymi przez cały rok będą pracować naukowo.

Wszystkim uczniom, którzy z podniesionym czołem stanęli w szranki o możliwość dołączenia do projektu „KUMPEL” gratulujemy. Byliście dzielni i stanęliście na wysokości zadania. Chylimy przed Wami czoła!