Oliwia Byczkowska w Zespole Niebieskim „KUMPLA”

• 2021-04-02 10:18:17

W środę 31.03.2021 r. o godzinie 11.00., w Centrum Informatyczno-Bibliotecznym UMED-u, odbyło się pierwsze spotkanie uczestników IV edycji projektu mentorskiego KUMPEL, w trakcie którego uczniowie zostali przydzieleni do poszczególnych zespołów. Ze względu na panujące obostrzenia, w spotkaniu mogli wziąć udział sami uczniowie (bez przedstawicieli szkół), którzy pomyślnie przeszli eliminacje wewnątrzszkolne.

Oliwia Byczkowska w Zespole Niebieskim „KUMPLA”

Oliwia Byczkowska mówi: „Każdy z mentorów i opiekunów, podczas krótkiej rozmowy, mógł poznać wszystkich uczestników i w zależności od ich zainteresowań przydzielić ich do konkretnych zespołów. Ja zostałam członkiem Zespołu Niebieskiego, którego mentorem jest prof. Agnieszka Piastowska- Ciesielska a opiekunem dr Karolina Kowalska. Tematem, którym będę zajmować się w projekcie jest: „Modele komórkowe jako narzędzie w badaniach nad mykotoksynami.”

Warto wspomnieć, że Pani Profesor Agnieszka Piastowska-Ciesielska jest Prodziekanem ds. Nauki Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, kierownikiem Zakładu Hodowli Komórkowych i Analiz Genomowych UMED-u. Ponadto, kieruje projektem, którego celem jest budowa nowoczesnego ośrodka BRain przy Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.

Pani dr n. med. Karolina Kowalska jest  starszym specjalistą ds. badań naukowych w Zakładzie Hodowli Komórkowych i Analiz Genomowych UMED-u.

Jesteśmy pewni, że pod okiem takich opiekunów Oliwia będzie się prężnie rozwijać naukowo oraz że wyzwania związane w udziałem w projekcie dodadzą jej skrzydeł. Mocno trzymamy za nią kciuki!