Akademickie Liceum Ogólnokształcące im. prof. Zbigniewa Religi w Kutnie najlepsze w rankingach ogólnopolskich i wojewódzkim

• 2022-01-17 15:40:42

Miło nam poinformować, że ALO po raz kolejny potwierdziło swoją najwyższą pozycję wśród liceów powiatu kutnowskiego. Egzamin maturalny 2021 odbył się dopiero po raz drugi – I rocznik maturalny 2020, a II – 2021. Obecność na najwyższych pozycjach w tym prestiżowym rankingu, zarówno w roku 2021  jak i  w 2022, potwierdza wysoką jakość kształcenia i wychowania w naszej szkole. Przypomnijmy, iż ALO w roku ubiegłym również zwyciężyło wśród liceów kutnowskich w rankingu „Perspektyw” 2021. Jako jedyne liceum ogólnokształcące z Kutna znalazło się wówczas w rankingu maturalnym „Perspektyw”.

Zgodnie z metodologią „Perspektyw”, licea zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach (25%),  matura z przedmiotów obowiązkowych (30%) oraz matura z przedmiotów rozszerzonych (45%). Osiągnięcia maturalne absolwentów ALO przełożyły się na wysoki wynik w rankingu. Wszyscy ubiegłoroczni absolwenci zdali egzamin maturalny jako jedyni w Kutnie za pierwszym razem, uzyskując wysokie noty z przedmiotów maturalnych, które otworzyły im drzwi na wybrane kierunki studiów na renomowanych uczelniach.

W tegorocznym rankingu maturalnym szkoła podwyższyła swoją pozycję w stosunku do roku ubiegłego o  20  miejsc, w rankingu liceów ogólnokształcących o 22 miejsca, natomiast w województwie o 2 miejsca. ALO może poszczycić się SREBRNĄ TARCZĄ.

Takie wyniki są dla Nas powodem do zadowolenia, ale stanowią też wielkie zobowiązanie i wyzwanie do dalszej pracy.