Akademickie Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kutnie wśród liceów patronackich Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

• 2018-03-26 08:18:36

Dnia 20 marca 2018 roku w Małej Sali Senatu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi przy ul. Kościuszki 4, pomiędzy JM Rektorem prof. Radzisławem Kordkiem a dyrektorem Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kutnie Anną Pietrzak, podpisane zostało porozumienie, na mocy którego nasze liceum zostało przyjęte do elitarnego grona siedmiu liceów patronackich Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Oprócz Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kutnie należą do nich:

• I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Łodzi,
  • III Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Łodzi,
  • XXVI Liceum Ogólnokształcące w Łodzi,
  • 33 Liceum Ogólnokształcące w Łodzi,
  • Publiczne Liceum Ogólnokształcące Uniwersytetu Łódzkiego,
  • Szkoła Podstawowa, Gimnazjum i Liceum im. bł. A. Pankiewicza OO Bernardynów.

Warto przypomnieć, że ALO od początku swojej działalności było już objęte patronatem edukacyjnym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Przyjęcie szkoły w poczet liceów patronackich otwiera przed szkołą nowe, szersze możliwości.

W ramach porozumienia uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kutnie mają możliwość m. in. uczestniczenia w wybranych wykładach akademickich, korzystania z laboratoriów uniwersyteckich, brania udziału w konferencjach, utrzymywania regularnego kontaktu ze środowiskiem naukowym. Zajęcia na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi poszerzają ich wiedzę, rozwijają zainteresowania, podnoszą świadomość na temat zachowań prozdrowotnych, a w przyszłości pomogą dostać się na wymarzone studia.