Maja Podziewska w zespole niebieskim projektu KUMPEL

• 2018-04-09 07:53:26

Z radością oznajmiamy, że naukowy projekt KUMPEL wystartował! W dniu 29 marca 2018 roku, w patio Strefy Wiedzy i Edukacji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, odbyła się uroczysta gala, rozpoczynająca drugą edycję tego wspaniałego przedsięwzięcia. Siedmiu uczestników projektu, w tym nasza uczennica Maja Podziewska, zostało przyjętych do grona młodych naukowców.

Maja Podziewska, mgr Łukasz Śledziński, prof Henryk Witas

W trakcie uroczystości przedstawiono cztery zespoły, każdy składający się z dwóch uczniów liceów patronackich, Mentora - pracownika naukowego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz asystentów. Będą oni wspomagać młodych naukowców w ich pracy badawczej. Nasza uczennica została zakwalifikowana do zespołu niebieskiego, w którym pod przewodnictwem pana profesora Henryka Witasa i ze wsparciem opiekuna - pana magistra Łukasza Śledzińskiego będzie zgłębiać temat: "Allel tolerancji laktozy: identyfikacja i częstość występowania wśród uczniów naszej szkoły".

Licealiści - uczestnicy projektu zostali obdarowani upominkami, w tym białymi kitlami z logo Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, co wywołało ich ogromny entuzjazm. Jesteśmy pewni, że z radością i dumą będą w nich przemierzać korytarze laboratoriów UMED-u. Wszystkim młodym uczestnikom projektu życzymy wielu sukcesów!

Maju, jesteśmy z Ciebie dumni. Niech Twój zapał, entuzjazm i chęć odkrywania nowych, naukowych krain dodadzą Ci skrzydeł w trakcie trwania projektu. Trzymamy kciuki!