Debiuty klas pierwszych i Dzień Edukacji Narodowej

• 2019-10-24 10:46:23

14 października 2019 roku po raz drugi przyjmowaliśmy do grona społeczności szkolnej uczniów klas pierwszych podczas tradycyjnych „Debiutów”. A wszystko w konwencji „Mam talent”. Zadania dla klas pierwszych przygotowały witające ich klasy drugie. W tym dniu obchodziliśmy również Dzień Edukacji Narodowej. Nie mogło się więc obyć bez życzeń dla nauczycieli i pracowników szkoły oraz pamiątkowych kartek z życzeniami wykonanych przez klasy pierwsze.

Debiuty klas pierwszych i Dzień Edukacji Narodowej

Uroczystość rozpoczęliśmy od przemówienia pani dyrektor Anny Pietrzak, która opowiedziała, jak ważna jest edukacja i ludzie, których spotykamy na swojej drodze. Głos zabrała również Dyrektor Zarządzająca Fundacją Rodziny Wośko, pani Magdalena Kossakowska, składając wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły najlepsze życzenia.

Następnie przeszliśmy już do wspólnej zabawy rozpoczynając od prezentacji klas pierwszych -  zabawnych skeczy i tańców. Każda klasa pokazała, że umie się zgrać i świetnie się bawić!

Wszystkie kategorie konkursowe utrzymane były w konwencji taneczno-śpiewanej. Uczniowie bardzo dobrze bawili się podczas śpiewania przerobionych "Piosenek z translatora", wykonując skomplikowane figury układów tanecznych, w 7 sekund wymyślając piosenki na zadany temat. Zabawa była niesamowita! Wzięli w niej udział również nauczyciele!

Największe zaskoczenie miała klasa III, która poproszona została o wzięcie udziału w konkurencjach "Debiutów"! Oni sami nie mieli okazji wziąć udziału w "Debiutach" dlatego klasy drugie postanowiły, że tym razem będzie uczestniczyć w nich również klasa III.

Na zakończenie Jury musiało jednak wybrać zwycięzcę. Po burzliwych :) obradach... zwycięzcą została... klasa I A!

Gratulujemy Wam serdecznie!!!

Zanim wszyscy udali się do domów zrobiliśmy wspólne zdjęcie, a wszyscy uczniowie oddali się w wir zabawy!