Zetknięcie z historią w Warszawie

• 2017-11-28 07:25:06

W ramach obchodów 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie ALO odwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Narodową Galerię Sztuki "Zachęta".

Zetknięcie z historią w Warszawie

W Muzeum Powstania Warszawskiego przewodnik oprowadził nas po miejscu pamięci odtwarzając atmosferę powstańczej Warszawy oraz pokazując nie tylko samą walkę, ale również codzienne życie mieszkańców ówczesnej Warszawy. Uczniowie byli bardzo poruszeni tym doświadczeniem, z ogromnym wzruszeniem doświadczali istoty Powstania Warszawskiego.

W Galerii "Zachęta" obejrzeliśmy wystawę pt. "Radość nowych konstrukcji. (Po)wojenne utopie Mariana Bogusza", prezentującą dorobek artysty. Ważnym elementem wystawy, było ukazanie utopijnej wiary Mariana Bogusza w realne oddziaływanie sztuki i jej udział w społecznych przemianach dzięki estetycznemu kształtowaniu otoczenia człowieka.Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach artystycznych - ich zadaniem było stworzenie makiety utopijnego osiedla artystów. Uczniowie doskonale poradzili sobie z tym zadaniem tworząc bajeczne konstrukcje i wykazując się dużą dozą wyobraźni.