XXVIII SEMINARIUM UCZNIOWSKO-STUDENCKIE "PROBLEMY OCHRONY ŚRODOWISKA"

• 2018-03-19 22:32:18

16 marca 2018 roku na Wydziale Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej odbyło się XXVIII Seminarium Uczniowsko-Studenckie pt. "Problemy Ochrony Środowiska". Udział w nim wzięły dwie uczennice naszego liceum - Julia Kominiak i Klaudia Paszczyk.

XXVIII SEMINARIUM UCZNIOWSKO-STUDENCKIE "PROBLEMY OCHRONY ŚRODOWISKA"

Do udziału w seminarium zaproszeni zostali uczniowie i nauczyciele szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy są zainteresowani zagadnieniami ekologii i ochrony środowiska. Celem organizowanego seminarium było zwrócenie uwagi młodych ludzi na złożone problemy ekologiczne oraz środowiskowe pomiędzy globalną gospodarką, środowiskiem i rozwojem społeczeństw, a także wpływ środowiska i jego zasobów na kształt naszego życia.

Nasze uczennice wystąpiły na seminarium z plakatem pt. "Czerwony krzyż dla zagrożonych zwierząt", którym opowiedziały o WWF, jako organizacji walczącej o środowisko i ratującej ginące gatunki zwierząt.