Pierwszoklasistka ALO z szansą na indeks Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

• 2018-03-26 08:49:12

Z radością informujemy, że uczennica klasy pierwszej, Maja Podziewska została zakwalifikowana do Programu Mentorskiego "KUMPEL" realizowanego na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.

Pierwszoklasistka ALO z szansą na indeks Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

Zgodnie z regulaminem Programu, opublikowanym na stronie http://kumpel.umed.pl/, jego celem jest:

• wyszukiwanie zdolnych i utalentowanych licealistów;
  • rozwijanie i kształtowanie umiejętności miękkich;
  • podnoszenie poziomu wiedzy merytorycznej uczestników;
  • motywowanie i udzielanie pomocy licealistom w doskonaleniu i podnoszeniu własnych kwalifikacji;
  • propagowanie wiedzy o Uniwersytecie ("Ambasador marki Umed");
  • pozyskiwanie kandydatów na studia w Uniwersytecie.

Program adresowany był do najzdolniejszej młodzieży licealnej, której celem jest rozwój osobisty i zawodowy. Zgłoszenie do udziału w Programie mogli przesłać wszyscy zainteresowani uczniowie spełniający warunki, o których mowa w regulaminie.

Z ALO została wytypowana Maja Podziewska. Szkoła przygotowała i przesłała jej dokumentację. Kapituła Programu, w skład której weszli m. in. profesorowie, spełniający rolę mentorów, zakwalifikowała naszą uczennicę do udziału w Programie.

Praca w projekcie, mająca charakter pracy naukowej, pod okiem mentora, będzie polegać m. in. na:

• badaniach realizowanych w zespole naukowym,
  • zapoznaniu z metodologią prowadzenia badań naukowych,
  • nabyciu wiedzy z zakresu obsługi sprzętu laboratoryjnego, przedmiotu i specyfiki studiów,
  • umiejętności poruszania się w środowisku akademickim.

Po zakończeniu projektu uczennica, zgodnie z paragrafem 17 Regulaminu, otrzyma certyfikat, który pozwoli ubiegać się, poza rekrutacją, na wybrany kierunek studiów na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.

Opiekunem Merytorycznym Mai Podziewskiej będzie dr. hab. Henryk Witas, prof. Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Kierownik Zakładu Biologii Molekularnej.