UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA SZKOŁY PRZEZ KLASĘ III A

• 2022-04-29 20:39:09

Przemówienie pani Joanny Krysiak - przedstawicielki rodziców uczniów klasy maturalnej:

Kochani Absolwenci, Szanowni Państwo, Droga młodzieży.

Pragnę w imieniu rodziców tegorocznych maturzystów, skierować do Państwa kilka słów uznania, podziękowania.

- Dziękujemy Pani Halinie Wośko oraz Panu Prezesowi Markowi Wośko  - przedstawicielom Fundacji Rodziny Wośko za kontynuowanie dzieła ś. p. Pana Mieczysława Wośko. Pan Prezes Mieczysław Wośko – fundator i pomysłodawca naszej szkoły pozostanie na zawsze w pamięci zarówno nas rodziców, jak i naszych dzieci, jako cudowny, ciepły człowiek, o którym niejednokrotnie uczniowie mówili „Dziadzia Wośko”.

UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA SZKOŁY PRZEZ KLASĘ III A

Dziękujemy, że nasze dzieci mogły uczyć się w najlepszej szkole w mieście.

- Wyrazy uznania kierujemy również do przedstawicieli Uniwersytetu medycznego, z którym współpracuje nasza szkoła za umożliwienie naszym dzieciom udziału w wykładach, ćwiczeniach na uczelni. Za ogromny wkład w rozwój osobisty naszych dzieci, za dzielenie się swoja wiedzą i doświadczeniem, za inspirowanie ich do kreatywnego działania.

- Szanowna Pani Dyrektor, Nauczyciele, Pracownicy szkoły, to Wam należą się największe podziękowania. Dziękujemy za całe ciepło i wspaniałą atmosferę jaka panuje w szkole, za przekazywaną wiedzę i rzetelne wychowanie naszych dzieci. Wiemy, że dzięki Wam ich wejście w dorosłe życie będzie łatwiejsze.

Drodzy nauczyciele, zawód jaki wykonujecie, to nie zawód, to powołanie. To w Waszych rękach są losy młodego człowieka. To Wy, obok rodziców, macie największy wpływ na to, co osiągną w życiu zawodowym, jakimi ludźmi będą w życiu prywatnym w przyszłości Wasi uczniowie, a nasze dzieci.

Dziękujemy, że przez te lata utwierdziliście nas w przekonaniu, że wybór szkoły okazał się słuszną decyzją. Szkoła była dla naszych dzieci drugim domem i nie tylko dlatego, że spędzali tutaj większość dnia, ale przede wszystkim dlatego, że panowała tutaj niesamowita atmosfera. Pani Dyrektor zawsze wspierała ciepłym słowem, była dla nich jak Matka, wychowawca nigdy nie odmówił pomocy, a kiedy trzeba było – postawił do pionu, jak Ojciec, Przyjaciel.

- W tym miejscu chciałabym podziękować również wszystkim rodzicom za współpracę, dobre słowo.

A szczególnie „Mamuśkom”, które były zawsze zwarte i gotowe do działania. Współpraca z Wami przy Organizacji Balu Studniówkowego, czy Uroczystości Zakończenia Szkoły, to była naprawdę wielka przyjemność i ogromna satysfakcja.

- Kochani Absolwenci, bo tak mogę Was już nazwać – również my, rodzice jesteśmy ogromnie wzruszeni widząc Was tutaj tak pięknych, eleganckich, tak dorosłych. Wszyscy czujemy dzisiaj to samo: wielki zaszczyt, dumę, ogromne wzruszenie, ale też odrobinę żalu, że ten czas biegnie tak prędko…

Te trzy lata minęły bardzo szybko, można by rzec, że za szybko. Wydaje się, jakby to było wczoraj, kiedy przyszliście trochę przerażeni, nieśmiali na „drzwi otwarte szkoły”, a już za chwilę, bo za  5 dni, przed Wami najważniejszy egzamin – Matura. Wiemy, że jesteście do niej świetnie przygotowani i dacie radę, bo kto, jak nie Wy?

Mamy poczucie, że dojrzeliście już do tego, by mierzyć się ze światem i ze swoimi marzeniami. Jako rodzice nie możemy Wam obiecać, że będzie to łatwe, ale chcemy Was zapewnić, że zawsze możecie liczyć na naszą pomoc i na nasze wsparcie.

Życzymy Wam, abyście w swoim życiu robili to, do czego macie przekonanie, wiarę i zamiłowanie.

Pamiętajcie, że nie ma rzeczy niemożliwych. Mimo trudnych czasów, w jakich przyszło nam żyć, nie rezygnujcie z realizacji Waszych marzeń.

A w swoim dorosłym życiu kierujcie się empatią, miejcie na względzie dobro innych, równocześnie pozostając sobą. Żyjcie pełnią życia, doceniając to, co macie, ponieważ każda „chwila, która trwa, może być najlepszą z twoich chwil” i pamiętajcie, że nigdy nie jesteście sami.