UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA SZKOŁY PRZEZ KLASĘ III A

• 2022-04-29 20:43:22

Przemówienie Aleksandry Suskiej - przedstawicielki uczniów klasy maturalnej:

Szanowni goście, koleżanki, koledzy – przyjaciele!

W dniu dzisiejszym kończymy edukację w ALO. Ciężko nam rozstać się z murami naszej szkoły i pogodzić z zakończeniem tego etapu w życiu. Nadal nie dociera do nas, że to dziś kończymy naszą licealną przygodę. Towarzyszy nam również ogromny smutek i żal. ALO było bowiem nie tylko miejscem, w którym zdobywaliśmy wiedzę, ale przede wszystkim drugim domem, w którym zawsze otrzymywaliśmy wsparcie i motywację do spełniania marzeń. To niezwykle cenne otaczać się ludźmi, dla których nasz rozwój jest najważniejszy. Z tego powodu chcielibyśmy wszystkim serdecznie podziękować.

UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA SZKOŁY PRZEZ KLASĘ III A

Szanowna Pani Prezes, szanowny Panie Prezesie,

dziękujemy za kontynuowanie dzieła świętej pamięci Mieczysława Wośko. Jesteśmy niezwykle wdzięczni za możliwość nauki w nowoczesnych pracowniach, w których mogliśmy zdobywać wiedzę nie tylko teoretyczną, ale również praktyczną. ALO będąc szkołą przystosowaną do naszych potrzeb, stało się miejscem, do którego każdy z nas chętnie przychodził chcąc zdobywać wiedzę i rozwijać swoje pasje i zainteresowania.

Szanowna Pani Dyrektor,

od początku była Pani dla nas autorytetem i ogromnym wsparciem. Dziękujemy za te 3 lata czuwania nad nami, opiekowania się i dbania, abyśmy mieli jak najlepsze warunki do pracy. Zawsze ceniliśmy sobie Pani zaangażowanie w nasze życie, słowa wsparcia oraz poczucie, że stoi Pani po naszej stronie. Dziękujemy za wkład w rozwój ALO, bo właśnie dzięki niemu mogliśmy ukończyć tak wyjątkowe liceum. Zawsze będziemy wspominać je nie tylko jako miejsce, w którym zdobywaliśmy wiedze, ale również jako drugi dom, w którym zawsze mogliśmy liczyć na pomoc i słowa otuchy w trudnych chwilach. To niesamowite, że tworzy Pani szkołę, w której można rozwijać się na wielu różnych płaszczyznach, w której każdy jest zauważany i doceniany, w której rozwój ucznia stanowi wartość nadrzędną i w której uczy się marzyć oraz daje uczniom odwagę, aby te marzenia spełniać. Często na różnych uroczystościach powtarzała Pani słowa Janusza Korczaka, które brzmią „Dumne miejcie zamiary, górne miejcie marzenia. Coś z tego zawsze się stanie.”. Dziś chcemy, aby wiedziała Pani, że po ukończeniu ALO nie zapomnimy tych słów i pójdziemy w świat z odwagą i siłą do realizacji naszych marzeń.

Kochani Nauczyciele,

bez was nie byłoby nas tutaj dzisiaj. Od 3 lat przykazywaliście nam swoją wiedzę, prowadząc nas do egzaminu, z jakim przyjdzie nam się zmierzyć już za parę dni. Mimo że nie z każdego przedmiotu będziemy pisać maturę, każdy z Was przyczynił się do tego, że czujemy się do niej dobrze przygotowani. Dziękujemy Wam za zaangażowanie w waszą pracę, za serce które wkładaliście w prowadzenie lekcji, za słowa wsparcia i rozmowy, dzięki którym mieliśmy siłę walczyć z licznymi przeciwnościami. Mimo że czasem mieliśmy gorsze momenty i zdarzało nam się tracić chwilami chęci do nauki Wy nieustannie popychaliście nas, widząc nasz potencjał i wierząc, że możemy osiągnąć wiele. Dziś chcemy abyście wiedzieli, że jesteśmy Wam ogromnie wdzięczni i nigdy nie zapomnimy o więzi, jaka z Wami mieliśmy. Przyczyniliście się nie tylko do rozwoju naszej wiedzy, ale również do rozwoju naszej dojrzałości i odpowiedzialności.

W sposób szczególny chcielibyśmy podziękować panu Mariuszowi Włodarczykowi, który sprawując w tym ostatnim roku role naszego wychowawcy, był dla nas niezwykłym wsparciem i zawsze wiedzieliśmy, ze możemy się do niego zwrócić nie tylko w kwestiach matematycznych, ale również w najróżniejszych sprawach wychowawczych. Dziękujemy, że traktował nas Pan jak ludzi dojrzałych i poruszał z nami wszystkie tematy, z którymi tylko się do pana zwracaliśmy.

Kochani Rodzice,

to Wy umożliwiliście nam naukę w ALO i to właśnie dzięki Wam dziś możemy je ukończyć. Dziękujemy za Wasze wsparcie, za wiarę, za to że chcieliście dla nas jak najlepiej i zawsze stawaliście po naszej stronie. Być może nie zdajecie sobie sprawy, jak cenna była dla nas Wasza obecność w tej 3 letniej przygodzie i mamy nadzieje, że dziś jesteście z nas dumni. Przed nami ciężki okres, pełen niepewności i stresu, ale wiemy, że jesteśmy w stanie z łatwością przez niego przejść dzięki Waszemu wsparciu. Dając nam możliwość uczęszczania do ALO, otworzyliście przed nami drzwi na świat. Głęboko wierzymy, że wykorzystamy tą szansę, jak najlepiej tylko będziemy potrafili.

W naszych podziękowaniach nie mogło również zabraknąć naszych młodszych koleżanek i kolegów, 3 lata w ALO upłynęły nam z Wami bardzo szybko. Dziękujemy za czas spędzony razem na przerwach, różnych wyjazdach, czy wycieczkach. Mamy nadzieję, że zapamiętacie nas równie ciepło jak my Was i że również cieszyliście się z czasu spędzanego z nami. Życzymy Wam, abyście w momencie ukończenia liceum byli tak jak my, zadowoleni z lat spędzonych w ALO i dumni, że ukończyliście szkołę, taką jak ta. W kolejnych latach to Wam przyjdzie przystąpić do egzaminu maturalnego, dlatego już dziś życzymy Wam siły i wytrwałości w walce o wymarzone wyniki. Pamiętajcie jednak, że poza nauką ważny jest również odpoczynek i rozrywka, dlatego odpowiedzialnie rozkładajcie swój czas miedzy te czynności. Po tych 3 latach możemy Wam zagwarantować, że w taki sposób liceum zapamiętacie jako niezwykle cenny i pozytywny okres życia.

Będziemy tęsknić za ALO, za naszymi nauczycielami, za atmosferą jaka tutaj panowała. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za te 3 lata i mamy nadzieje, że jeszcze kiedyś spotkamy się i będziemy mogli razem powspominać.