X Jubileuszowa Ścieżka Edukacyjna Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej

• 2018-03-27 19:36:30

Czy chemiczne eksperymenty służą jedynie rozwijaniu nowych rozwiązań technologicznych, szukaniu alternatywnych dróg syntezy ważnych związków chemicznych, czy też weryfikowaniu ekscentrycznych teorii i nowo sformułowanych praw? Odpowiedzi na te i inne pytania uczniowie naszego liceum uzyskali podczas udziału w dniu 21 marca w ścieżce edukacyjnej "Historia eksperymentu chemicznego"

X Jubileuszowa Ścieżka Edukacyjna Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej

Organizatorem imprezy był Wydział Chemiczny Politechniki Łódzkiej. Tegoroczna ścieżka odbywała się w Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi. Została zrealizowana przez studentów, doktorantów i pracowników naukowych Politechniki Łódzkiej.

Na ścieżkę składało się 5 stoisk, wystrojem i wyposażeniem związanych z prezentowanymi doświadczeniami, połączonych w spójną opowieść o rozwoju chemii. Następnie młodzież miała możliwość zwiedzenia Centrum Nauki i Techniki EC1, gdzie mogli oni poznać rzeczywistość poprzez eksperyment, symulacje komputerowe i animacje.

Dla młodzieży była to kolejna wspaniała przygoda z nauką!