Natalia Kusiak z klasy IV A w programie edukacyjnym „Nauka to ludzie” organizowanym przez Gdański Uniwersytet Medyczny.

• 2024-02-15 10:13:34

Natalia brała udział w zajęciach o tematyce: „Żywienie - gdy nie można jeść”, „Zaglądanie w głąb człowieka”, „Ciekawostki endoskopii dziecięcej”, „Otyłość dziecięca”. Zajęcia prowadzone były przez pana dr hab. Michała Brzezińskiego (Zespół Kliniki Gastroenterologii Alergologii i Żywienia Dzieci, Szpital im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku).

Poważnym wyzwaniem dla globalnej polityki zdrowotnej są choroby nowotworowe m. in. skóry. Pan dr hab. Michał Sobjanek oraz pani dr hab. Martyna Sławińska (Katedra i Klinika Dermatologii, Wenerologii i Alergologii, Centrum Medycyny Nieinwazyjnej UCK) to zespół specjalistów GUMed, który wprowadził młodzież w tematykę nowotworów skóry. Przybliżył ciekawe przypadki kliniczne oraz zasady ich diagnostyki.
Niezwykłym doświadczeniem były zajęcia praktyczne prowadzone w pracowni dermatoskopowej oraz mikroskopii konfokalnej. Uczestnikom programu edukacyjnego umożliwiono zbadania znamion widocznych na ciele. Koordynatorem zajęć był lek. Jakub Żółkiewicz (Katedra i Klinika Dermatologii, Wenerologii i Alergologii).
Młodzież miała okazję zapoznać się z „Drogą od liceum do specjalizacji” czyli drogą medyczną okiem absolwentki lek. Magdaleny Antoszewskiej (Katedra i Klinika Dermatologii, Wenerologii i Alergologii, Szkoła Doktorska GUMed).