Wybraliśmy patrona szkoły

• 2019-03-18 10:49:52

Od września 2018 roku, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społeczności szkolnej - uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz organu prowadzącego szkołę – Fundacji Rodziny Wośko – podjęliśmy działania zmierzające do nadania imienia Akademickiemu Liceum Ogólnokształcącemu z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kutnie.

Wybraliśmy patrona szkoły

Powołany w tym celu zespół opracował plan działania, zorganizował szereg spotkań, prezentacji, pogadanek i dyskusji, aż w końcu, w drodze tajnego głosowania, większością głosów został wyłoniony kandydat.
Spośród zaproponowanych dziesięciu kandydatów na patrona naszego liceum, najwięcej głosów uzyskał Profesor Zbigniew Religa, uznawany przez środowisko lekarskie za osobistość formatu światowego, prekursora działań transplantacyjnych, specjalistę w dziedzinie przeszczepu serca.
Posiadanie takiego patrona pozwoli nam kreować wizerunek szkoły oraz stanie się podstawą pracy wychowawczej z młodzieżą.
 Uroczystość  nadania imienia Akademickiemu Liceum Ogólnokształcącemu z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kutnie planowana jest na październik 2019 roku. Poprzedzi ją szereg działań i wydarzeń popularyzujących sylwetkę Profesora.
Organ prowadzący szkołę - Fundacja Rodziny Wośko - przekaże szkole w tym dniu sztandar.