Dzień Języków Obcych w ALO.

• 2020-09-29 11:10:53

25 września w naszej szkole odbyły się dwa konkursy językowe  - Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego. To był nasz pomysł na świętowanie tegorocznego Europejskiego Dnia Języków Obcych przypadającego na dzień 26 września.

Dzień Języków Obcych w ALO.

W Konkursie Języka Angielskiego uczniowie musieli wykazać się znajomością szeroko pojętej kultury krajów anglojęzycznych. Część zagadnień dotyczyła historii i polityki, zarówno Wielkiej Brytanii jak i USA.  Jeśli wiesz który brytyjski premier został uhonorowany Nagrodą Nobla w dziedzinie literatury lub o co walczył walczył Martin Luther King, z pewnością miałbyś szansę na uzyskanie dobrego wyniku w teście. 18 uczniów z różnych klas stanęło w szranki o tytuł super znawcy UK/USA. Prawdziwą kopalnią wiedzy o krajach, w których króluje język angielski okazała się Gabriela Kamińska z klasy IIA, natomiast drugie i trzecie przypadło w udziale dwóm uczniom z klasy IIC – odpowiednio Patrykowi Feliniakowi i Kacprowi Strupagielowi.

Konkurs Języka Niemieckiego również dotyczył zagadnień kulturowych. Warto było wiedzieć np. w jakim mieście odbywa się corocznie festiwal Oktoberfest lub kim jest Heidi Klum. Bartek Drzewiecki z klasy IIC oraz Alicja Oleksiewicz z klasy IA okazali się być najbardziej zorientowani w tematyce ‘niemieckiej’, drugie miejsce zaś zajął Kacper Strupagiel.

Wszystkim wymienionym uczniom serdecznie gratulujemy a pozostałym, którzy niestety w tym roku nie uplasowali się na podium, dziękujemy za udział w konkursach!