Projekt „KUMPEL” - czas podsumowań

• 2020-12-14 10:38:49

Za nami kolejna, trzecia już edycja projektu mentorskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi „KUMPEL”. Przyszedł więc czas na podsumowanie i zaprezentowanie na forum publicum efektów rocznej pracy wszystkich zespołów biorących udział w projekcie.

8 grudnia nasza uczennica - Zuzanna Jagodzińska z klasy III A, wraz ze swoją koleżanką Zuzanną Ignatowską z łódzkiego liceum, zaprezentowały szerokiemu audytorium wyniki swoich rocznych badań na temat tego w jaki sposób Centrum Symulacji Medycznych Uniwersytetu Medycznego wpływa na zdobywanie przez studentów kierunków medycznych umiejętności, szczególnie tzw. miękkich, niezbędnych w pełnieniu zawodu lekarza.

Projekt „KUMPEL” - czas podsumowań

Ze względu na pandemię prezentacja odbyła się online. Pani dr Maria Bartczak - mentorka Zespołu Żółtego mentalnie wspierała dziewczęta w trakcie wystąpienia. Pomimo pewnych problemów technicznych prelegentki nie straciły rezonu i z dużym zaangażowaniem opowiadały o swoich doświadczeniach w pracy nad projektem. Dzięki prezentacji słuchacze mogli się dowiedzieć jak wygląda Centrum Symulacji Medycznych, jakie jest jego przeznaczenie i jak przygotowuje się scenariusze symulacji medycznych dla studentów. Dziewczęta uchyliły też rąbka tajemnicy jak przebiegały przygotowania do badań, jakie kryteria wzięły pod uwagę przygotowując ankiety dla studentów, czy i dlaczego ich wyniki okazały się dla nich zaskoczeniem. Po zakończonej prezentacji pani dr M.Bartczak wyraziła swój podziw dla profesjonalizmu i zaangażowania dziewcząt w projekt. One zaś podziękowały zarówno jej, pani dr Annie Rutkowskiej - opiekunowi Zespołu Żółtego jak i wielu innym osobom za wsparcie, cenne wskazówki i umożliwienie przeżycia przygody, którą zapamiętają do końca życia. Gratulujemy uczennicom uczestnictwa w projekcie i doprowadzenia go do szczęśliwego finału.

Ogromny żal, że to już koniec przygody dla Zuzi w „Kumplu”. Niemniej, kolejna edycja projektu, której początek planowany jest na marzec kolejnego roku, da szansę na przeżycie naukowej przygody innemu zdolnemu młodemu człowiekowi. Ambitni, głodni wiedzy uczniowie klas drugich ALO - szykujcie się do naboru wewnątrzszkolnego do „Kumpla”. To już niedługo! Szczegóły wkrótce.