Energetyka jądrowa to temat niezwykle ciekawy, ale też i skomplikowany.

• 2020-12-30 13:12:39

Nasze nauczycielki p. Małgorzata Rojewska i p. Natalia Zadęcka przez cały grudzień uczestniczyły w cyklu warsztatów poświęconych tej tematyce w celu poszerzenia wiedzy na temat energii jądrowej, jej wykorzystania oraz związanych z nim korzyści i zagrożeń, a także udoskonalenia warsztatu metodycznego niezbędnego do prowadzenia w nowej, atrakcyjnej formie zajęć z zagadnień energii atomowej.

Energetyka jądrowa to temat niezwykle ciekawy, ale też i skomplikowany.

Szkolenie „Jak uczyć o energii jądrowej?” zorganizowało Ministerstwo Klimatu i Środowiska we współpracy z Wydziałem Chemii oraz Wydziałem Biologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Panie uczestniczyły w serii wykładów eksperckich prowadzonych przez m.in. dr Marcina Chrzanowskiego, dr Agnieszkę Siporską, dr Macieja Lechowicza, a także w warsztatach dydaktyczno-metodycznych pod kierunkiem mgr Łukasza Chedy.

Pomyślne ukończenie szkolenia, oprócz szeregu aktualnych wiadomości dotyczących energetyki jądrowej, przyniosło ze sobą otrzymanie pomocy dydaktycznych dla naszej szkoły. Pracownie chemiczna i fizyczna zostaną wyposażone w Edu Boxy, które zawierają liczniki Geigera z możliwością połączenia ze smartfonem, gry i puzzle edukacyjne, plansze edukacyjne, kalendarze energetyczne, a także szereg materiałów, które z pewnością zostaną wykorzystane na zajęciach z naszymi uczniami. Nie możemy się doczekać wspólnego testowania nowego sprzętu!

Dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tak interesującym szkoleniu. @MKiSGOVPL