Żywa lekcja historii w Siemienicach

• 2021-03-19 17:56:45

Zdalne nauczanie powoduje poczucie znużenia i monotonii. W ramach projektu edukacyjnego – Historia nie musi być nudna, postanowiliśmy „odczarować” lekcje dotyczące dziejów naszego państwa i narodu. Z inicjatywy nauczyciela Pawła Babeckiego, przy zaangażowaniu uczniów klasy II D udało się zrealizować „żywą lekcję historii”

Żywa lekcja historii w Siemienicach

Dzięki magicznemu miejscu jakim jest ośrodek szkoleniowy w Siemienicach, gdzie historia obecna jest na każdym kroku, przenieśliśmy się w czasy II Rzeczypospolitej.

Młodzi ludzie wcielili się w postacie, które odegrały ważną rolę w przeszłości naszego kraju, a informacji o Nich nie znajdziemy w podręcznikach szkolnych. Podczas realizacji projektu było dużo zabawy, ale także zdobyliśmy nową wiedzę i umiejętności. Zapraszamy inne klasy do Siemienic na ciekawe lekcje historii, realizujące oświeceniową zasadę „uczyć, bawiąc”.