KRAV MAGA

  • 2021-10-11 17:07:28

W dniu 13.10.2021r. o godz. 14.30 serdecznie zapraszamy na pokaz KRAV MAGA GLOBAL prowadzony przez wyszkolonych Instruktorów KMG ze STUDIA KRAVTRENING GOSTYNIN. 


KRAV MAGA

KRAV MAGA to system technik i taktyk walki służących przede wszystkim do radzenia sobie z każdym rodzajem przemocy skierowanym przeciwko nam i osobom nam bliskim.
Osoby trenujące Krav Maga poznają techniki i taktyki służące do samoobrony, procedury bezpieczeństwa, redukcji stresu oraz samokontroli. Krav Maga jest prosta do przyswojenia, gdyż bazuje na naturalnych i intuicyjnych odruchach człowieka, najbardziej skutecznych w sytuacjach stresowych, zagrażających życiu lub zdrowiu. Krav Maga rozwijała się w Izraelu, w warunkach realnych zagrożeń. Stworzona i ukształtowana przez Imiego Lichtenfelda, dziś jest rozwijana i popularyzowana przez Eyala Yanilova oraz najwyższej rangi instruktorów z Jego zespołu. 

Zajęcia Krav Maga Teenager to promocja zdrowego oraz bezpiecznego stylu życia dla młodzieży. 
Duża dawka ruchu ukierunkowana na naukę samoobrony  aby sprawić, by młody człowiek wkraczający powoli w dorosłe życie miał świadomość wszystkich zagrożeń jakie mogą pojawić się na jego drodze. Zrozumiał ograniczenia swojego ciała i umysłu oraz nabrał do tego pokory. Młody człowiek ma nabyć umiejętności i kondycję fizyczną oraz najważniejsze: nauczyć się bronić w takich miejscach jak chodnik, przystanek, autobus, klatka schodowa, szkoła, dyskoteka. 

ZASADY KRAV MAGA 
I zasada: Unikaj miejsc i sytuacji niebezpiecznych. 
II zasada: Jeżeli znajdziesz się w niebezpiecznym miejscu lub sytuacji, to oddal się z tego miejsca jak najszybciej. 
III zasada: Jeżeli znajdziesz się w niebezpiecznym miejscu lub sytuacji i nie możesz się z niej oddalić, to walcz używając wszelkich dostępnych przedmiotów, które mogą ci pomóc. 
IV zasada: Jeżeli znalazłeś się w niebezpiecznym miejscu lub sytuacji, nie możesz się oddalić i w zasięgu nie ma żadnych przedmiotów, które można by było w walce wykorzystać, to walcz w sposób maksymalny, nie stawiając sobie żadnych ograniczeń. 


    • tags