WARSZTATY SZYCIA CHIRURGICZNEGO W ALO

• 2021-10-21 13:08:35

W dniu 20 października, w czasie Drzwi Otwartych, odbyły się w ALO warsztaty szycia chirurgicznego dla uczniów naszej szkoły.

WARSZTATY SZYCIA CHIRURGICZNEGO W ALO

Warsztaty poprowadził pan Łukasz Łaziński - pracownik naukowy Kliniki Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W warsztatach wzięli udział uczniowi klas IA i IIA. Ubrani w białe fartuchy, wyposażeni w pęsety, skalpele, igły i nici chirurgiczne zszywali rany ‘zadane’ świńskim nóżkom. Pan Doktor cierpliwe tłumaczył jak należy wykonać szew prosty i instruował uczniów jak umiejętnie trzymać imadło chirurgiczne i operować igłą, żeby się nie wygięła lub złamała. Wielu uczniom trzęsły się ręce a wykonanie finalnego węzełka okazało się być nie lada wyzwaniem dla niektórych. Niemniej, uczniowie byli zachwyceni warsztatami i liczą na powtórzenie ich w niedalekiej przyszłości, tym razem z dużo bardziej skomplikowanymi szwami.

Zaproszeni do szkoły uczniowie szkół podstawowych mieli okazję podglądać jak ich starsi koledzy radzą sobie w ‘sali operacyjnej nr 4’ i chyba trochę im zazdrościli możliwości sprawdzenia swoich umiejętności manualnych, precyzji, opanowania w tak niezwykłych okolicznościach.