PRZEDŁUŻENIE PATRONATU UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO W ŁODZI NAD ALO

• 2021-11-18 14:08:53

W dniu 17 listopada w siedzibie rektoratu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi odbyła się uroczystość, w trakcie której zostały podpisane nowe umowy dotyczące współpracy pomiędzy Uniwersytetem a ośmioma liceami patronackimi UMED-u. Akademickie Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. prof. Z. Religi w Kutnie jest jedyną szkołą spoza Łodzi, razem z liceum w Piotrkowie Trybunalskim, które ma zaszczyt należeć do tego zacnego grona.

PRZEDŁUŻENIE PATRONATU UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO W ŁODZI NAD ALO

Rektor UMED-u – pan profesor Radzisław Kordek oraz dyrektorzy wszystkich ośmiu szkół złożyli swoje podpisy na stosownych dokumentach. W uroczystości uczestniczył także prorektor ds. organizacyjnych i studenckich – pan profesor Janusz Piekarski, pracownicy Biura Promocji UMED-u: pani Joanna Milczarek, pani Anna Pielesiek-Kielma oraz pani Justyna Kaczmarek. Na uroczystość zostali też zaproszeni nauczyciele, których rolą będzie koordynowanie owej współpracy z ramienia szkoły. ALO reprezentowały pani dyrektor Anna Pietrzak oraz nauczyciel Agnieszka Skrzyńska.

Nowością w aktualnej umowie patronackiej są między innymi: zapoznanie uczniów ze specyfiką pracy lekarza etc. w trakcie praktyk na Uczelni, objęcie patronatem wszelkiego rodzaju konkursów organizowanych przez szkoły, prowadzenie szkoleń dla nauczycieli liceów patronackich.

Jesteśmy pewni, że współpraca pomiędzy UMED-em a ALO dalej będzie przebiegała w atmosferze wzajemnego zrozumienia i szacunku, a nasi uczniowie będą czerpać całymi garściami z dobrodziejstw, którymi obdarza nas Uniwersytet Medyczny w Łodzi.