PROGRAM STAŻOWY UMED-U ROZPOCZĘTY!

• 2021-11-22 15:00:20

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że dwie nasze uczennice z klasy maturalnej IIIA – Gabrysia Nadolska i Gabrysia Kamińska zakwalifikowały się do programu stażowego, który jest nową inicjatywą Uniwersytetu Medycznego w Łodzi skierowaną do młodych i zdolnych uczniów.

PROGRAM STAŻOWY UMED-U ROZPOCZĘTY!

Program stażowy skierowany jest do pełnoletnich maturzystów z całej Polski (nie tylko z liceów patronackich UMED-u). Dzięki programowi dwudziestu ambitnych uczniów będzie mieć okazję pracować w zespołach naukowych i poznać tajniki laboratoriów Uczelni. Dodatkowo, ci z nich, którzy ukończą staż i zdecydują się na studia na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, mają szansę na uzyskanie nagrody Rektora w wysokości 1000zł oraz czytniki e-booków. Wszyscy uczestnicy stażu zostaną zwolnienie z opłaty rekrutacyjnej na wszystkie kierunki studiów na UMEDZ-ie oraz zostaną obdarowani zestawem gadżetów z logo UMED-u.

Aby zostać przyjętym na staż, uczniowie musieli napisać trudny test sprawdzający ich wiedzę z biologii. „Egzamin” odbył się w siedzibie Uniwersytetu Medycznego. Test przygotowali pracownicy naukowi UMED-u. Bardzo wielu uczniów z całej Polski, w tym z Warszawy, Poznania, Łodzi, wzięło udział w tym przedsięwzięciu. Nasze uczennice świetnie poradziły sobie z zadaniami konkursowymi i uplasowały się w ścisłej czołówce. Gabrysia Nadolska zajęła szóste miejsce w skali całego kraju. Obydwie Gabrysie będą odbywać staż u pani dr Justyny Agier z Zakładu Mikrobiologii i Immunologii Doświadczalnej.

Naszym uczennicom serdecznie gratulujemy świetnych wyników. Wyrazu uznania składamy też na ręce nauczyciela biologii – pani Katarzynie Wygockiej, która przygotowała dziewczęta do testu i na co dzień pomaga im zgłębiać tajniki nauki na lekcjach biologii.