TURNIEJ DEBAT HISTORYCZNYCH W ALO

• 2021-12-06 16:07:30

4 grudnia uczniowie klasy 3D, członkowie Klubu Debat Historycznych uczestniczyli w Turnieju Debat Historycznych, organizowanym przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

W sobotę, już z samego rana spotkali się w szkole i po oficjalnym rozpoczęciu turnieju rozpoczęli debatowanie. Wylosowane przez nich tematy to:

• Ta izba uważa, że współczesne muzea historyczne pozostawiają zwiedzającym więcej wolności w interpretowaniu przeszłości niż tradycyjne „muzea-templa”
  • Ta izba uważa, że 11 listopada powinniśmy kontynuować międzywojenne tradycje centralnych obchodów państwowych.
  • Ta izba uważa, że wojnę polsko-bolszewicką można uznać za militarny i polityczny sukces Józefa Piłsudskiego.

Był to ich pierwszy taki turniej, więc najcenniejszym okazało się zdobyte nowe doświadczenie. Zmagania udało się ukończyć w najlepszej 8!

TURNIEJ DEBAT HISTORYCZNYCH W ALO