83 Rocznica Urodzin Naszego Patrona - Pamiętamy

• 2021-12-16 15:42:45

Zbigniew Religa przyszedł na świat 16 grudnia 1938 roku w Miedniewicach, niedaleko Żyrardowa. Jego ojciec był tam dyrektorem szkoły, a po wojnie zaproponowano mu najpierw posadę w Skierniewicach, później zaś, w 1948 roku, w Warszawie. Zbigniew Religa dorastał na Żoliborzu, w 1956 roku uzyskał świadectwo dojrzałości w szkole im. Bolesława Limanowskiego i rozpoczął studia na wydziale lekarskim. Po ukończeniu studiów rozpoczął pracę, odbywał liczne staże w kraju i za granicą, zdobył olbrzymie doświadczenie. Był wybitnym kardiochirurgiem, profesorem nauk medycznych, posłem na Sejm, Senatorem, ministrem zdrowia, członkiem Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, członkiem polskich i międzynarodowych towarzystw naukowych, inicjatorem i patronem szeregu przedsięwzięć i programów naukowo – badawczych. Otrzymał wiele orderów i odznaczeń, niezliczoną ilość nagród i wyróżnień.

Jutro w murach naszej szkoły będziemy gościć syna Naszego Patrona – profesora Grzegorza Religę, który wygłosi wykład. Obserwujcie nasze media społecznościowe, będziemy relacjonować to wielkie wydarzenie !!!

83 Rocznica Urodzin Naszego Patrona - Pamiętamy