Pamiętamy o naszym Patronie

• 2022-03-09 09:03:14

8 marca 2022 roku minęła 13 rocznica śmierci Zbigniewa Religi.
Uczniowie klasy I AB wraz z opiekunami odwiedzili Cmentarz Powązkowski w Warszawie oraz złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobie Patrona naszej szkoły.

Pamiętamy o naszym Patronie

Tradycją jest że w tym dniu spotkają się przedstawiciele szkół i instytucji noszących imię Profesora.
Obecna była  żona, córka, syn oraz przyjaciele i współpracownicy zmarłego. Coroczne spotkanie to przede wszystkim oddanie hołdu wielkiemu Polakowi i lekarzowi, ale także okazja do rozmów i nawiązania bądź zacieśnienia współpracy między osobami i instytucjami, którym bliskie są idee głoszone przez Profesora Religę.

Cmentarz Powązkowski to szczególne miejsce dla dziejów naszego narodu. Nigdzie w Polsce nie znajdziemy tylu grobowców pisarzy, poetów, aktorów, naukowców, polityków czy artystów. Spoczęły tu ciała, m.in.: przywódcy insurekcji warszawskiej Jana Kilińskiego, aktora i reżysera Wojciecha Bogusławskiego, reformatora szkolnictwa Stanisława Konarskiego, polityka i publicysty Hugo Kołłątaja, pisarza Bolesława Prusa,
aktorów Hanki Bielickiej, Ireny Kwiatkowskiej, Gustawa Holoubka, reżysera Krzysztofa Kieślowskiego i wielu innych wybitnych Polaków.
Spacer po cmentarzu i odnajdywanie grobów znanych postaci, to wspaniała lekcja historii dla naszych uczniów.