NASZ ABSOLWENT W PROJEKCIE MENTORSKIM POLITECHNIKI ŁÓDZKIEJ

• 2022-03-18 15:14:06

Mamy przyjemność poinformować, że nasz absolwent – Michał Grabowski, który w 2021 roku zdawał maturę, dostał się do pierwszej edycji projektu mentorskiego E2Top -  Excellence in Engineering: Talents in Research with Opportunities Programme.

NASZ ABSOLWENT W PROJEKCIE MENTORSKIM POLITECHNIKI ŁÓDZKIEJ

Michał jest obecnie studentem pierwszego roku Politechniki Łódzkiej na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn.

Michał znalazł się w zaszczytnym gronie siedmiu najbardziej utalentowanych studentów pierwszego roku z różnych kierunków studiów na PŁ. Nasz absolwent trafił pod skrzydła pana dr hab. inż. Marcina Barburskiego. Tematem, którym będzie się zajmował jest: „Połączenie druku 3D z lekką konstrukcją włókienniczą jako orteza kolana - czemu nie?”

Program E2Top kierowany jest zarówno do uzdolnionych studentów, jak i ambitnych nauczycieli akademickich, którzy w relacji partnerskiej na zasadzie mistrz-uczeń będą wspólnie realizować wybrane tematy badawcze. Na zakończenie realizacji programu zaplanowano międzynarodowe wydarzenie w ramach tygodnia badawczego w Politechnice Łódzkiej – Research Week, na którym studenci będą mogli pochwalić się wynikami swoich badań. Ponadto, program zakończy się konkursem na najlepszy projekt. Nagrodę ufundowaną przez rektora PŁ otrzyma zarówno wykonawca, jak i mentor studenta.

Przypomnijmy, że Akademickie Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Prof. Z. Religi jest liceum patronackim Politechniki Łódzkiej.

Michałowi gratulujemy i życzymy powodzenia!