Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024

• 2023-09-04 15:15:48

O godzinie 10.00 społeczność ALO zgromadziła się w sali gimnastycznej na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2023/ 2024.

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024

Pani dyrektor, Anna Pietrzak, powitała uczniów, rodziców, zaproszonych gości oraz nauczycieli. Przedstawiła najważniejsze informacje na temat szkoły: wyniki absolwentów na egzaminie maturalnym, współpraca z uczelniami wyższymi i fundacjami.
Następnie odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Od tego społeczność ALO powiększyła się o 24 osoby.
Kolejnym punktem uroczystości były wystąpienia gości. Głos zabrał dyrektor Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu, pan Jan Sarna,  który omówił szczegóły współpracy podpisanej w czerwcu 2023 r.
Kilka ciepłych słów uczniowie usłyszeli od płk Mirosława Czechowskiego i Jerzego Dawyniaka ze Stowarzyszenia Lotników Polskich.
Życzenia na nowy rok szkolny w imieniu rodziców złożyła pani Aleksandra Barańska, a Karolina Humańska, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego serdecznie przywitała zebranych po dwumiesięcznej przerwie.
Ostatnim punktem uroczystości był wykład inauguracyjny dr. n. med. Pawła Rasmusa, Kierownika Zakładu Psychologii Lekarskiej, pt. „Farmakologiczne i niefarmakologiczne techniki zwiększania efektywności pracy umysłowej”.
Na zakończenie wystąpił zespół ALO BAND, a po uroczystości młodzież spotkała się z wychowawcami.
A od jutra zaczynamy…
Życzymy wszystkim wytrwałości w realizacji założonych celów!!!