Obchody 95. Rocznicy Śmierci Doktora Antoniego Troczewskiego

• 2023-09-25 09:06:48

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej i Muzeum Pałac Saski w Kutnie zorganizowały obchody związane z 95 rocznicą śmierci doktora Antoniego Troczewskiego, pierwszego Honorowego Obywatela Miasta Kutna.

Obchody 95. Rocznicy Śmierci Doktora Antoniego Troczewskiego

Podczas uroczystości poznaliśmy postać Doktora, jako wybitnego lekarza, działacza społecznego i politycznego, którego dewizą w życiu była zasada: „Nic dla siebie, wszystko dla innych”. Spotkanie miało miejsce na terenie Urzędu Stanu Cywilnego – dawnej willi dr. A. Troczewskiego. Po uroczystości nasi uczniowie wraz z opiekunami zostali zaproszeni do zwiedzania wystawy „Gabinet doktora Antoniego Troczewskiego”.
Naszą szkołę reprezentował Poczet Sztandarowy w składzie: Jasiński Ksawery, Kotkowska Maja, Małecka Natalia, Stasiak Julian.