CZYTAMY Z SERCEM

• 2024-10-07 12:25:39

W dniach 20.09-02.10 2024r. biblioteka szkolna ALO  przystąpiła do czwartej edycji akcji ,,Czytamy z sercem’’. Ogólnopolska Akcja Czytelnicza „Czytamy z Sercem” to inicjatywa czytelnicza, która łączy w sobie obchody dwóch świąt odbywających się 29 września – Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Światowego Dnia Serca.

CZYTAMY Z SERCEM

Główne cele akcji to:

promocja literatury i czytelnictwa,
    poszerzanie wiedzy uczestników na temat serca – budowy tego organu, jego funkcjonowania oraz chorób,
    rozwijanie w uczestnikach akcji wrażliwości na cierpienie i potrzeby osób chorych,
    wyrabianie poczucia odpowiedzialności za własne zdrowie,
    propagowanie zdrowego stylu życia jako jednej z form przeciwdziałania chorobom układu sercowo­-naczyniowego.

W ramach akcji promującej czytelnictwo uczniowie klas IAB, IIA oraz IIAB podczas wyjazdu integracyjnego do Gdańska, na pięknej polskiej plaży, odczytali fragmenty książki Elżbiety Rodzeń „Dziewczyna o kruchym sercu”, a także teksty literackie dotyczące serca.

Wszystkich czytelników zainteresowanych motywem serca w literaturze, zapraszam do obejrzenia spotkana autorskiego na youtube z Panią Prof. Małgorzatą Wójcik-Dudek z Uniwersytetu Śląskiego „Co w sercu, to w literaturze” — kardiograficzne opowieści”, które odbyło się 2 października. Podczas spotkania prowadząca zaprosiła do wspólnej lektury znane i mniej znane teksty, które pozwoliły wsłuchać się w rytm serca literatury i zastanowić się, gdzie i jak ono bije.

Czytamy z sercem