DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W ALO

• 2024-10-14 13:45:24

Nowy tydzień rozpoczęliśmy świętem wszystkich pracowników naszej szkoły.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W ALO

Pan Paweł Babecki, nauczyciel historii, przedstawił krótką historię Święta Edukacji Narodowej. Z życzeniami od całej społeczności uczniowskiej wystąpił przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, Dawid Pluta. Słowa podziękowania dla zebranych nauczycieli i pracowników niepedagogicznych skierowały również pani dyrektor, Anna Pietrzak oraz Prezes Fundacji Rodziny Wośko, pani Katarzyna Wośko, która wręczyła pracownikom piękne bukiety kwiatów.
Na dzisiejszej uroczystości odbyło się również podsumowanie Szkolnego Turnieju Piłki Siatkowej. Wszystkim uczestnikom gratulujemy ducha walki.
Kolejna część uroczystości była mniej oficjalna. Przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego (Maja i Honorata) przygotowały konkurencje dla uczniów i nauczycieli. Był kahoot z portretami nauczycieli; najbardziej spostrzegawczy okazał się Jakub Szczerbakowicz. W rozgrywkach "Familiady" zwyciężyła drużyna nauczycieli. To była świetna zabawa!
Na zakończenie spotkania mogliśmy wysłuchać wykładu dr. Mateusza Szurka z Uniwersytetu Łódzkiego na temat emisji głosu. Otrzymaliśmy wiele przydatnych informacji na temat budowy aparatu mowy, dowiedzieliśmy się, jak pracować głosem i jak go pielęgnować. Mamy nadzieję, że to dopiero początek naszej współpracy z tak doświadczonym specjalistą.