Drugie Drzwi Otwarte

• 2018-06-14 07:12:23

W sobotę 9 czerwca 2018 roku w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym odbyły się po raz kolejny Drzwi Otwarte.

Cieszymy się bardzo, że spotkaliśmy się z zainteresowanymi rodzicami i przyszłymi uczniami naszej szkoły. Padło wiele wartościowych pytań, na które chętnie odpowiadaliśmy, które stały się dla nas źródłem inspiracji.

Drugie Drzwi Otwarte

Profesor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Kierownik Kliniki Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, pan Bogusław Antoszewski, w niezwykle ciekawy sposób opowiadał o najczęstszych zagrożeniach i powikłaniach wynikających z body piercingu. Z wielką pasją opowiadał o meandrach chirurgii plastycznej. Wspólnie ustaliliśmy, że na pewno w naszej szkole nie pojawił się po raz ostatni!

Przedstawiciele Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, pani dyrektor Joanna Milczarek i pani mgr Anna Pielesiek – Kielma, opowiedziały o różnych obszarach współpracy Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi. Mówiły, m.in. o wykładach, warsztatach i zajęciach prowadzonych przez nauczycieli akademickich, w których uczestniczy, od początku istnienia liceum, nasza młodzież. Są to zajęcia organizowane przede wszystkim na Wydziale Farmaceutycznym i Wydziale Lekarskim UMED-u. Dzięki udziałowi w dwóch projektach: „Ścieżki Hipokratesa” oraz „KUMPEL”, nasza młodzież uzyskała niepowtarzalną szansę rozwoju.

Olbrzymim zainteresowaniem zebranych cieszyła się również lekcja „na żywo” poprowadzona przez nauczyciela przedmiotu realizowanego w szkole jako dodatkowy, tj. języka angielskiego w medycynie, panią Agnieszkę Skrzyńską.

Na zakończenie uczennica Maja Podziewska, opowiedziała gościom o swoim udziale w projekcie „KUMPEL”, o opiece mentora – profesora Henryka Witasa, o swojej współpracy z asystentem, panem Łukaszem Śledzińskim oraz o tym jak to się stało, że pierwszoklasistka ma szansę na indeks jednej z renomowanych uczelni medycznych w Polsce.

W dalszej części odbyły się lekcje otwarte z przedmiotów wiodących, prowadzone przez nauczycieli liceum. Lekcje były tak ciekawe, że uczniowie nie chcieli ich opuszczać, a atmosfera dnia tak ciepła, że długo będziemy ją wspominać. Były nagrody, dużo uśmiechu i pozytywnych emocji.

Wszystkim, którzy w tym dniu dzielili z nami radość spotkania – pracownikom UMED-u – przyszłym uczniom i kandydatów na uczniów oraz ich rodzicom serdecznie dziękujemy i – jak zawsze – zapraszamy ponownie do ALO.