Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

• 2018-09-05 14:17:38

3 września 2018 roku o godzinie 13:00 Akademickie Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kutnie rozpoczęło kolejny rok szkolny.

Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

Uroczystości przewodniczyła dyrektor szkoły, Anna Pietrzak, opowiadając o działalności oraz głównych celach szkoły w poprzednim roku oraz planach na obecny rok szkolny. Głos zabrał także Prezes Fundacji Rodziny Wośko Pan Mieczysław Wośko, który przekazał młodzieży, że w ich rękach leży przyszłość oraz że wybór tej właśnie szkoły jest tym właściwym krokiem, który ułatwi im start w dorosłe życie.

Następnie uczniowie klas pierwszych przystąpili do złożenia uroczystego ślubowania.

W kolejnej części uroczystości odbył się wykład inauguracyjny, który wygłosił prof. dr hab. n. med. Jakub Fichna, pracownik Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Kierownik Zakładu Biochemii na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Warto przypomnieć, że nasze liceum zostało zaproszone do prestiżowego grona liceów patronackich UMED-u. Pan profesor wygłosił bardzo interesujący wykład pt. „Czy marihuana i dopalacze mogą być stosowane jako leki?”

Nowych uczniów i rodziców w szkolnej społeczności powitała w imieniu rodziców, p. Aneta Kowalska, mama naszej uczennicy oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, Klaudia Paszczyk i Julia Kowalska. Wszyscy życzyli sobie sukcesów w nowym roku szkolnym i „samych piątek”!

Uroczystość inauguracji roku szkolnego swoją obecnością uświetnili: fundatorzy szkoły: p. Mieczysław Wośko, p. Halina Wośko oraz P. Marek Wośko, p. Zbigniew Burzyński, Prezydent Miasta Kutno oraz p. Krzysztof Debich, Starosta Kutnowski.

Wszystkim rodzicom oraz zgromadzonym gościom bardzo serdecznie dziękujemy za to, że byli z nami w tym dniu i wspólnie mogliśmy otworzyć nowy rok szkolny2018/2019.