Gość z Wielkiej Brytanii w ALO

• 2018-09-14 10:49:02

W dniu 12 września 2018 roku, w naszej szkole gościliśmy Gabrysię Tarłowską, absolwentkę jednej z kutnowskich szkół, która dostała się na studia w Wielkiej Brytanii bez pisania międzynarodowej matury.

Gość z Wielkiej Brytanii w ALO

Prelegentka przygotowała prezentację, dotyczącą całego procesu aplikacji na studia do Wielkiej Brytanii oraz powodów, dlaczego warto rozważyć studiowanie w Anglii jako jedną z opcji po skończeniu szkoły średniej.

Zostały omówione takie tematy jak dokumenty potrzebne do złożenia aplikacji na studia (personal statement i referencje), terminarz rekrutacyjny, jak wygląda składanie podania o kredyt na czesne oraz warunki jego spłacania oraz kredyt na życie, jak wygląda rok pracy w zawodzie przy wyborze kursu z placement year, czym jest procedura clearing oraz foundation year w kontekście pomocy uczniom, którym nie poszły egzaminy końcowe lub zapomnieli zaaplikować na studia oraz jak wygląda egzamin z języka niezbędny na uczelnie.

Dodatkowo nasz gość poruszył temat mieszkania w akademikach i wynajmowania mieszkań, zarządzania budżetem oraz pracy w trakcie studiów.

Dziękujemy za spotkanie i życzymy dalszych sukcesów! Mamy nadzieję, ze spotkamy się częściej!
Maże nawet na tej samej uczelni?