Dzień Języków Obcych w ALO

• 2018-10-01 11:32:11

W dniu 26 września 2018 roku po raz drugi obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języków Obcych. Atrakcji było sporo, a emocje towarzyszyły nam od samego rana. Nauczyciele wraz z uczniami przygotowali kilka atrakcji.

Dzień Języków Obcych w ALO

Pani Elżbieta Byczkowska, nasza germanistka, przygotowała z dziewczętami z klasy IIAB „łamańce” językowe. Niemiecki nie jest łatwy, a w połączeniu z naszymi polskimi odpowiednikami, np. „W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie” tworzy wprost wybuchową mieszankę ;-).

Grupa języka rosyjskiego, pod kierunkiem pani Joanny Domańskiej, zaprezentowała wiersz „Warzywa”. Rekwizyty pod postacią prawdziwej marchwi czy kapusty wzbudziły powszechny entuzjazm.

Także wielbiciele języka angielskiego nie nudzili się tego dnia! Nauczyciel języka angielskiego, pani Agnieszka Skrzyńska, przygotowała dla swoich uczniów nie lada gratkę - szukanie „skarbów”, do których należało dotrzeć, kierując się wskazówkami ukrytymi w różnych zakamarkach szkoły. „Skarbami” były słowa, które złożone w całość tworzyły angielskie przysłowia.

Uczniowie rywalizowali ze sobą w grupach. Śmiechowi i żartom nie było końca!

To nie koniec niespodzianek! Pani Agnieszka Skrzyńska przygotowała także mini-lekcję języka włoskiego! Jej tematem przewodnim była kawa. Uczniowie poznali nie tylko jej niezliczone rodzaje, ale także nazwy słodkości, które Włosi jadają na śniadanie. Była to świetna okazja, by nauczyć się podstawowych zwrotów przydatnych w restauracji/kafejce.

Po raz kolejny nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania, przygotowując mnóstwo potraw z różnych części świata. Tarta, pizza, brownies, pancakes, spaghetti etc. zagościły na wspólnym stole i podczas każdej przerwy pieściły podniebienia uczniów i nauczycieli. Wszystko było pyszne! Prosimy o więcej w przyszłym roku!

Zaglądajcie również na nasz Instagram, gdzie codzienne „Lekcje z Mają” pozwolą Wam nauczyć się języka francuskiego!