Uniwersytet Łódzki objął ALO patronatem edukacyjnym

• 2018-11-16 10:39:12

9 listopada 2018 roku pomiędzy Wydziałem Filologiczno-Historycznym Uniwersytetu Łódzkiego a Akademickim Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kutnie zawarta została umowa patronacka.

Uniwersytet Łódzki objął ALO patronatem edukacyjnym

Podpisania umowy patronackiej dokonali: ze strony Wydziału Filologiczno-Historycznego Uniwersytetu Łódzkiego – prodziekan ds. jakości kształcenia, dr Andrzej Kompa, ze strony liceum – Prezes Fundacji Rodziny Wośko, Mieczysław Wośko oraz dyrektor szkoły, Anna Pietrzak.

W ramach porozumienia uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kutnie mają możliwość m. in. uczestniczenia w wydarzeniach odbywających się w Wydziale Filologiczno-Historycznym Uniwersytetu Łódzkiego, w tym wykładach, debatach, dyskusjach; uczestniczenia w konsultacjach prowadzonych przez pracowników wydziału, w szczególności dla uczniów przygotowujących się do olimpiad przedmiotowych; nawiązywania współpracy ze studentami w ramach kół zainteresowań; korzystania z zasobów dydaktycznych WF-H UŁ; współpracy w organizacji projektów z dziedziny kultury i popularyzacji nauki; dostępu do księgozbioru biblioteki wydziału.

„W przeświadczeniu, że nauki humanistyczne i kultura polska mogą w nieskrępowany sposób rozwijać się dla dobra społeczeństwa jedynie we współpracy ośrodków akademickich ze szkolnictwem średnim i podstawowym, z potrzeby wzajemnego kontaktu i pełnego wykorzystania potencjału naukowego, jak i potrzeb powierzonych nam uczniów i studentów, dążąc do dalszej poprawy jakości kształcenia i upowszechniania wiedzy – obie strony deklarują trwałą chęć współpracy, w jej dowód podpisując niniejszą umowę patronacką”.

Warto przypomnieć, że nasza szkoła znajduje się w elitarnym gronie liceów patronackich Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz jest objęte patronatem Politechniki Łódzkiej.