Olimpiada wiedzy o HIV/AIDS

• 2018-11-16 11:18:35

6 listopada 2018 roku, w siedzibie Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie, odbył się Etap Powiatowy - Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS,  w którym  uczestniczyło  29 uczniów z 6 szkół ponadgimnazjalnych. Udział w niej wzięli również uczniowie ALO: Anna Tomaszewska, Maja Podziewska, Olivia Damra, Zuzanna Sikorska, Martyna Puchalska, Barbara Cieślińska.

Olimpiada wiedzy o HIV/AIDS

Celem Olimpiady było spopularyzowanie wiedzy młodzieży z zakresu profilaktyki HIV/AIDS oraz innych chorób zakaźnych przenoszonych drogą  płciową, promowanie zdrowego stylu życia bez narkotyków, alkoholu oraz niedojrzałych i nieodpowiedzialnych zachowań, wykształcenie odpowiedzialności za zdrowie własne i najbliższych, jak również kształtowanie postaw akceptacji i tolerancji wobec osób żyjących z HIV i chorych na AIDS.

Etap  powiatowy  zorganizowała Powiatowa Stacja - Sanitarno Epidemiologiczna w Kutnie - Oświata Zdrowotna i Promocja Zdrowia.