Stypendia Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej dla najlepszych licealistów i uczniów technikum

• 2019-03-18 13:07:46

W środę, 13 marca 2019 r., na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego wręczone zostały stypendia Ministra Edukacji Narodowej i Prezesa Rady Ministrów. Stypendia dla uczniów wręczyli wojewoda łódzki Zbigniew Rau oraz kurator oświaty Grzegorz Wierzchowski. Wśród najlepszych uczniów znalazła się również uczennica II klasy naszego liceum - Maja Podziewska.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznawane jest najzdolniejszym uczniom ze szkół średnich. Otrzymuje je jeden uczeń z danej szkoły, który osiągnął średnią ocen nie niższą niż 4,75, tj. otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w szkole średnią ocen. Uczeń taki musi otrzymać także bardzo dobrą ocenę z zachowania lub/i wykazuje wybitne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy i uzyskuje w niej najwyższe wyniki, natomiast w pozostałych dziedzinach jego wyniki są co najmniej dobre.

W Akademickim Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kutnie powyższe kryteria spełniła Maja Podziewska. Rok szkolny 2017/2018 ukończyła z najwyższą w szkole średnią ocen - 5,31 oraz wzorowym zachowaniem.

Maja była również uczestniczką projektu mentorskiego KUMPEL organizowanego przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi.

Mai, oczywiście gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!