Wspomnienia o PRU-u

• 2019-06-07 14:10:31

Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu z koordynatorem Projektów Forum Obywatelskiego Rozwoju w Warszawie, p. Jakubem Przeździeckim.  Forum Obywatelskiego Rozwoju jest polską organizacją pozarządowa założona w 2007 roku przez prof. Leszka Balcerowicza byłego Prezesa Narodowego Banku Polskiego.

Wspomnienia o PRU-u

Pan Jakub Przeździecki wspominał czasy komunistyczne, porównywał z gospodarką rynkową, opowiadał ciekawostki dotyczące tamtych lat, widziane oczami dziecka, którym wówczas był oraz jego najbliższych i znajomych.  Wspominał trud zakupów, gigantyczne kolejki, smak pomarańczy i czekolady.  Wszyscy pytani o tamten czas, według naszego gościa, podkreślali ogromną życzliwość i zaradność Polaków i to, że potrafili cieszyć się z małych rzeczy. Wspominali czas beztroskich zabaw, nawiązywania przyjaźni, wycieczek Syreną 102...
Spotkanie odbyło się na zaproszenie Samorządu Szkolnego w związku z obchodami 30 rocznicy wyborów 4 czerwca.