II SZKOLNE DNI KARIERY 2019

• 2019-06-24 20:24:11

Jaki zawód wybrać? Oto jest pytanie! Na to i inne pytania dotyczące rynku pracy próbowali znaleźć odpowiedź uczniowie naszej szkoły podczas Szkolnych Dni Kariery.

II SZKOLNE DNI KARIERY 2019

Uczniowie mieli okazję uzyskać informacje o specyfice pracy bezpośrednio od przedstawicieli różnych zawodów. Poznawali wymagania, zakres zadań i czynności wykonywanych w danym zawodzie, środowisko pracy, specjalizacje i możliwości podnoszenia kwalifikacji zawodowych.

Uczniowie otrzymali również szereg cennych wskazówek i informacji na temat specyfiki pracy: przedstawiciela firmy, notariusza, Rzecznika Praw Konsumenta, nauczyciela matematyki, pracownika obsługi klienta, pracownika banku, lekarza stomatologa, radcy prawnego, pracującej studentki, pracownika SANEPID-u, kierownika do spraw jakości, kierownika do spraw zakupu i sprzedaży.

Dzięki temu projektowi uczniowie przekonali się jak bardzo ważne w wyborze przyszłego zawodu są nasze zainteresowania i predyspozycje, które pozwalają na wykonywanie pracy zawodowej z przyjemnością i z pełnym zaangażowaniem. Tak jak wyraził to Steve Jobs  "Twój czas jest ograniczony, więc nie marnuj go na byciem kimś, kim nie jesteś."