Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020

• 2019-09-06 09:01:40

2 września 2019 roku Akademickie Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kutnie rozpoczęło kolejny rok szkolny. Dwa roczniki weszły w skład naszej szkolnej rodziny.

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020

Uroczystości przewodniczyła dyrektor szkoły, Anna Pietrzak, opowiadając o filarach jej działalności oraz planach na rozpoczynający się nowy rok szkolny. Głos zabrał również Prezes Fundacji Rodziny Wośko, Pan Mieczysław Wośko, przekazując młodzieży kilka słów "na dobry początek".

Ważną częścią uroczystości było ślubowanie uczniów klas pierwszych i odebranie legitymacji szkolnych z rąk wychowawców klas.

W kolejnej części uroczystości odbył się wykład inauguracyjny enigmatycznym tytule - "Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń", który wygłosił specjalista chirurgii stomatologicznej, wykładowca w Zakładzie Chirurgii Stomatologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Temat wykładu, jak i jego treść bardzo nas wszystkich zaskoczyła. Na koniec jednak wykładowca otrzymał owację na stojąco!

Nowych uczniów w szkolnej społeczności powitała w imieniu rodziców, p. Katarzyna Jagodzińska, mama jednej z uczennic klasy II, oraz w imieniu Samorządu Uczniowskiego - Zuzanna Jagodzińska. Wszyscy życzyli sobie sukcesów w nowym roku szkolnym.

Wszystkim rodzicom oraz zgromadzonym gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, bardzo serdecznie dziękujemy za to, że byli z nami w tym dniu i wspólnie mogliśmy otworzyć nowy rok szkolny 2019/2020.