Refleksyjno-naukowa lekcja warszawska

• 2019-10-11 18:18:37

W poniedziałek, 7 października 2019 roku, uczniowie klasy II A oraz III AB uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Warszawy. Tego dnia odbyli refleksyjny spacer po Powązkach, odwiedzili Muzeum "Świat Iluzji" oraz obejrzeli spektakl w Teatrze Kamienica.

Refleksyjno-naukowa lekcja warszawska

Cmentarz Powązkowski jest miejscem wyjątkowym i ważnym dla historii Polski i miasta. To miejsce spoczynku wielu wybitnych osobowości. Odwiedzenie tego miejsca jest patriotyzmu, zadumy oraz refleksji. Nasi uczniowie zapalili znicze na grobach poległych i zasłużonych dla ojczyzny.

Kolejnym punktem wycieczki było wejście do Muzeum "Świat Iluzji" - niezwykłym świecie pozorów, złudzeń i paradoksów. Pokoje luster, zakręcony vorteks, komnata cieni, to tylko niektóre z niezwykłych atrakcji Muzeum.

Ostatnim miejscem, które odwiedziliśmy, był Teatr Kamienica i premiera spektaklu "Wszechmocni w sieci". Przedstawienie opowiadało o problematyce świata, w którym żyją młodzi ludzie - snapy, lajki, stories. Sztuka poruszyła m. in. tematykę przemocy w cyberprzestrzeni. Podczas spektaklu aktorzy postawili publiczności zarówno postać ofiary, jak i sprawcy oraz skłonili do refleksji i zadania sobie wielu, często niewygodnych pytań.