Uczniowie ALO w Teatrze Wielkim w Łodzi

• 2020-02-20 17:39:18

W dniu 19 lutego 2020 r. 25 uczniów ALO obejrzało w Teatrze Wielkim w Łodzi operę w czterech aktach „Carmen” francuskiego kompozytora Georges'a Bizeta z librettem Henriego Meilhaca i Ludovica Halévy, opartym na noweli Prospera Merimée o tym samym tytule. Spektakl trwał 3 godziny i 40 minut i przeniósł nas w świat dziewiętnastowiecznej Sewilli, w świat toreadorów, żołnierzy i przemytników. Opera przedstawia tragiczne dzieje Carmen - kobiety świadomej, samodzielnie decydującej o swoim losie i wierzącej w siłę miłości.

Uczniowie ALO w Teatrze Wielkim w Łodzi

Młodzież miała okazję posłuchać sławnych arii, z których największe wrażenie wywarły kuplety „Votre toast” – pieśń toreadora. Obsada otrzymała owacje na stojąco, a my wróciliśmy do domu pełni wrażeń, podziwiając spektakl „Carmen” za wpadające w ucho melodie, hiszpański koloryt muzyki, za wyraziste postaci i piękne kostiumy i scenografię.