Statystyka publiczna w geografii

• 2017-11-06 21:47:50

Akademickie Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Kutnie rozpoczęło współpracę z Urzędem Statystycznym w Łodzi. Efektem nawiązanej współpracy był udział naszych uczennic w zajęciach z Panią Anną Luchowską – pracownikiem Urzędu Statystycznego w Łodzi.

Statystyka publiczna w geografii

Głównym celem zajęć edukacyjnych było zapoznanie uczniów z działalnością i publikacjami Urzędu Statystycznego w Łodzi oraz Głównego Urzędu Statystycznego, a także poszerzenie wiedzy o naszym regionie i Polsce.

Na tej niecodziennej lekcji uczennice poznały podstawowe dane statystyczne dotyczące demografii 16 województw, a także powiatów i gmin województwa łódzkiego. Zaproponowana forma spotkania umożliwiła sprawdzenie umiejętności uczniów w zakresie właściwego odczytywania i interpretowania danych statystycznych zamieszczonych na wykresach, mapach i w tablicach.

Dodatkową korzyścią ze współpracy z Urzędem jest powiększenie zasobów bibliotecznych szkoły o roczniki statystyczne oraz inne publikacje przekazane nieodpłatnie przez Urząd Statystyczny w Łodzi.